KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12555402
*
nr 1255 5402
Skulptur
keramik, häst. Höjd: 24
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:13:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 09:33:39
1
100 kr
20/5 18:54:25
2
150 kr
20/5 19:05:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:12
-
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:44
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:04
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:35
*
Skulptur
nr 1255 5402
Skulptur
keramik, häst. Höjd: 24
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 09:33:39 | 1 | 100 kr |
20/5 18:54:25 | 2 | 150 kr |
20/5 19:05:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:12 -
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:44 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:55 -
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:35